go up

Regionslag Svømming

 

Norges Svømmeforbund starter med regionslagssamlinger fra og med september 2020 i 4 regioner: Nord, Sør, Vest, Øst.

Målet med Regionslag er å samle junior svømmere i hver region for å inspirere, utdanne, og matche flere av de unge lovende utøvere som har prestasjonsnivå under landslags kravene.

Regionslagene skal bidra til at flere svømmere kan inspireres til å satse svømming på et høyere nivå. Ved å samle flere juniorsvømmerne ønsker vi i NSF å bidra til å påvirke kultur, holdninger, verdier og forståelse av hva som kreves for å videreutvikle prestasjonskulturen til flere svømmere og klubber.

Regionslaget skal være på samme helger og samme alder som landslagssamlingene for junior og samles til liknende aktivitet på forskjellige steder i landet samtidig. Vi gjennomfører tester i vann, bygger lag, utvikler gode holdninger og bygger sten på sten for å øke kunnskap og evner til langsiktig utvikling.

Se Kravsider Svømming for aldersgrupper og krav til hver region.

Samlingstidspunkt sesongen 2020-2021

Samling 1: 4.-6. september

Samling 2: 20.-22. november (helgen etter NM kortbane)

Samling 3: 5.-7. februar

Samling 4: 13.-15. Mai (Kristi Himmelfarts helgen torsdag-lørdag)

Beskrivelse av lagene:

  • 4 regioner – 20-30 utøvere per region (på grunn av usikkerhet rundt korona tas det ikke ut 30 svømmere i alle regioner til første samling(er))
  • 4 regiontrenere (2 trenere i region Nord 2020-21)
  • 4 regionsamlinger av 3 dager
  • Alle klubbtrenere som har utøvere med på laget er med på 1-2 samlinger

Beskrivelse av regionene:

  • Region Øst: Oslo, Akershus, Østfold, Hedmark og Oppland (gamle fylker)
  • Region Nord: Møre og Romsdal, Trøndelag, Nordland, Troms og Finnmark (gamle fylker)
  • Region Vest: Sogn og Fjordane, Rogaland og Hordaland (gamle fylker)
  • Region Sør: Buskerud, Telemark, Vestfold, Aust-Agder og Vest-Agder (gamle fylker)

Årsklasser 2020-2021 og antall utøvere pr gruppe

  • Årsklasser: Jenter 04/05/06 og gutter 03/04
    • Opptil 15 svømmere totalt (helst 5 svømmere fra hvert kjønn)
  • Årsklasser: Jenter 07/08 og gutter 05/06/07
    • Opptil 15 svømmere totalt (helst 5 svømmere fra hvert kjønn)

 

UTØVERE 2020-2021

JUNIORGRUPPA (G:03-04/J04-05-06)
– Mathilie J Flatli, Tromsø SK

-Anne-Ragnhild Hansen, Sortland
-Sverre Johnsen Mikkelborg, Tromsø SK
-Loke Renê Andersson Øvrevol, Fauske SK
-Vegard Vindvik , Bodø SK
-Eirik Eilertsen, Tromsø SK
-Vebjørn Stenvold, Tromsø SK
-Mathias B Martinussen, Fauske SK

-Bjørnar G Laskerud, Sunndal SK

-Andreas Dyb, Molde

UTVIKLINGSGRUPPA (G:05-06-07/J:07-08)
– Maria Mørkedal, Molde SK (07)
– Tuva Wik, Aalesund (07)
– Helmine Nygård,  Hammerfest   (07)

– Sandra Balto, Karasjok (07)

– Victoria S Glad, Sortland (07)

-Maie Skog, Sortland (08)

-Kurt Mortelmans Somby, Karasjok (05)
– Anders Inga, Sortland (05)
-Aleksander Fjeldstad, Tromsø SK (05)

-Eirik Hagen, Tromsø SK (06)
– Storm Pedersen, Aalesund (06)

-Noah Pedersen, Aalesund (06)

-Noah Petterson Laugen, Namsos SK (06)

– Filip Ness, Tverlandet (06)

– Ivar Aigin Dalseng, Karasjok (06)

– Aleksander Pettersen, Sortland SK (07)

 -Michael Sylte, Molde SK (07)

-Petter Eilertsen, Tromsø SK (07)

JUNIORGRUPPA (G:03-04/J04-05-06)
– Aurora Nordal Berg, Larvik

– Samantha Adele Pepevnik , Poseidon
– Kaja Eftang Vådal, Larvik
– Maria Hovda Kristensen, Varodd SK

-Antonia Biegijlo, Modum SK

– Ole Einar Pettersen Ueland, KSA
– Martin Holteberg, Farsund
– Lucas Setekleiv Paturel, Farsund
– Mats-André Andreassen, Grimstad
– Karsten Hernæss, Sandefjord

-Eirik Vinje Olsen, Poseidon SK

-August H. Leikvam, Glitre SK

-Julian Rennesund, Poseidon SK

-Håkon Walsø Finnøen, Ringerike

UTVIKLINGSGRUPPA (G:05-06-07/J:07-08)
– Vilde Engene, Bergkameratene (07)
-Christence Sælø, Holmestrand (07)

– Linnea Utvaag, Vågsbygd (08)
-Astrid Hopkins, Vågsbygd (08)

-Oskar Erklev, Vågsbygd (05)
– Peder Henriksen, Poseidon (05)
– August Ottesen, Sandefjord (05)
– Aleksander Rustad, Nedre Eiker (06)

– Kristoffer Skarvang Engstrøm, Larvik (06)

– Elias Madsen, Varodd (06)

-Øystein Gulbrandsen, Larvik SK (06)

-Jose David Waldimarsson, Nedre Eiker SK (06)

– Richard Alian Kaiyal, Poseidon (07)

– Ulrik Berge Kittilsen, Skien SK (07)

-Linus Aleksander Øksendal, Varodd SK (07)

JUNIORGRUPPA (G:03-04/J04-05-06)
– Jonette Matland, Delfana SK (04)

– Bea Hovda, Frisinn (04)
– Silja Malin Vert- Mønig, Stavanger SK (05)
– Andrea S Clementsen, Stavanger SK (05)
– Sara Larsen, Karmøy SK(06)
– Amanda M Carlsen, Bryne SK(06)
– Leah E S Nilsen, Bergen Vest SK (06)

-Haide Nikelis, Karmøy SK (06)

-Mina Medhaug Rossebø, Karmøy SK (06)

– Susanne Steines, Stavanger SK (05)
– Fabian Shogl, Stavanger SK (03)
– Magnus Jåtten, Frisinn (04)
– Helje Stadaas, Bergen SC (04)
– Dennis G Hillesund, Stavanger SK (04)
– Johan Instebø, Karmøy SK (04)

UTVIKLINGSGRUPPA (G:05-06-07/J:07-08)

– Emilie Bentzen, Sandnes SLK  (07)
– Elida R. Larsen, Haugesund (07)

-Hedda Odland, Haugesund (07)

-Sigrid Jåtten, Frisinn (07)

– Vilde Elholm, Bergen Vest SK (07)

-Alise Pettersen, Bergen Vest SK (07)

-Karen K Klepp, Stavanger SK (08)
– Steffen French, Sandnes SLK (05)
– Emil Austevoll, Bergen SC (05)

-Amund Frøyland-Jensen, Karmøy (05)

-Simen K. Klungland, Bryne (05)

-Emil Heigre, Bryne (06)

-Lazar Manchev, Karmøy (06)

-Axel Kruger-Larsen, Stavanger SK (06)

-Birk K Slutås, Stavanger SK (06)

-Daniel R. Marinov, Bergen Vest SK(07)

JUNIORGRUPPA (G:03-04/J04-05-06)

– Eva Erbe, SK Speed (04)
– Frida S. Løbersli, Triton (04)
– Juliane  L. Kjeldseth, Oslo IL (04)
– June Selin, Oslo IL (06)
– Karen H. Munthe, Ås IL (06)

– Signe Enberg, Halden (06)
– Elias Kristensen, Lambertseter SK, (03)
– Jonas Millian H Solberg , Bærumssvømmerne (03)
– Magnus Mikalsen, Hamar IL(04)
– Sebastian Amundsen, Hamar IL (04)

-Julius Aarnes, Asker SK (04)

-Simen Arnestad, Sarpsborg IL (04)

UTVIKLINGSGRUPPA (G:05-06-07/J:07-08)
– Oscar Farkas, Ullensakersvømmerne (05)
– Erik Magnus Evensrud, Lørenskog/Rælingen (05)
– Christopher Augustsson, Lambertseter SK (05)
-Hirad Eshagi, Hamar IL (05)

-Oliver Danielsen, Kongsten (05)
– Herman Roed, Oslo IL (05)                                                                                            — Håkon Rye Pedersen, Oslo IL (05)                                                                                 – Aksel S. Iden, Asker SK (05)                                                                                            – August Emil W. Stang, Bærumsvømmerne (05)                                                          – Oliver Skymoen, Lørenskog/Rælingen (06)                                                                  – Knut Prestegården, Lørenskog/Rælingen (06)                                                            – Amund Dønnum Engebretsen, Eidsvoll SK (06)
– Kristian Tronstad, Asker SK (06)
– Eilif Bouquet, SK Speed (06)                                                                                           – Jonas Gulbrandsen, Oslo IL (06)                                                                                  – Sander Sørensen, Bærumsvømmerne (07)
– Gergely Besenyi, Ullensakersvømmerne (07)

 

X