go up

Starttillatelser i NM for utenlandske statsborgere

Vi viser til NSFs generelle regler, kapittel IV Mesterskapsbestemmelser:
GE 30 Deltagere – punkt B:
Utenlandske statsborgere som er fast bosatt i Norge kan søke forbundsstyret om starttillatelse til deltagelse i norske mesterskap. Søknaden må dokumentere at søkeren har oppholds- og/eller arbeidstillatelse i Norge – og det er bostedsattest fra Folkeregisteret vi trenger (se nedenfor for hvordan man får bostedsattest elektronisk). Søknad om starttillatelse må være NSF i hende senest 8 uker før angjeldende mesterskap arrangeres.

Det er klubben som skal søke om starttillatelse for utenlandske statsborgere i NM, og søknaden skal innholde følgende:

  • Navn, fødselsdata, adresse, postnummer og sted
  • Kopi av bostedsattest fra Folkeregisteret

 

Søknaden sendes til post@svomming.no
Frist er 8 uker før angjeldende mesterskap arrangeres.

Starttillatelsen gjelder for hele kalenderåret, man søker altså én gang pr år.
Bostedsattesten må være datert i det året som søknaden gjelder for.

 

Slik får du tak i bostedsattest via internett:

  • Logg inn på www.skatteetaten.no
  • Velg Folkeregister
  • Velg Attester og opplysninger
  • Velg Attester
  • Velg Bostedsattest
  • Velg Send oss en e-post og bestill
  • Velg Logg inn i Altinn
  • Bestill Bostedsattest inkl familie

 

 

Starttillatelse NM 2019

  • Charlie Skoglund Macmillan – Gjøvik SK (2004 – Sverige)
  • Klara Emilia H. Eriksson – Bærumsvømmerne (2003 – Sverige)
  • Tobias Bang Mikkelsen – Asker Svømmeklubb (2002 – Danmark)
  • Richard Sol – Elverum Svømming (2001 – Nederland)
  • Asdis Eva Omarsdottir – Bergensvømmerne (2002 – Island)
  • Hilja Lyydia Stering – SK Speed (2003 – Brasil/Finland)
  • Viktor Forafonov – Bærumsvømmerne (2002 – Russland)
  • Anastasija Stepanova – Christiania SK (2005 – Litauen)
  • Kjetil Andreas Heibert – Namsos SK (2000 – Tyskland)
  • Odin Hildebrandt-Paulin – Stord Symjing (2003 – Danmark)
  • Andreas Bergman – Oslo IL (1993 – Sverige)
  • Dominik Borkowski – IL Varg (1990 – Polen)
  • Jolann Bovey – Lambertseter SK (1996 – Sveits)
  • Mads Emil Rahlff – Lambertseter SK (2005 – Tyskland)
  • Uliana Gorlova – Lambertseter SK (2003 – Russland)
  • Sebastien Foullioux-Iaquinta – Lambertseter SK (2003 – Frankrike)
  • Oline Koolen Bjerketvedt – Hamar IL (1999 – Nederland)
  • Matylda Koryl – Hamar IL (2002 – Polen)
  • Malena Lisken – Oslo IL (2003 – Tyskland)
  • Helena Eshaghi – Hamar IL (2004 – Danmark)
  • Hirad Eshaghi – Hamar IL (2005 – Danmark)
  • Silja Malin Vert Mönig – Stavanger SK (2005 – Frankrike/Tyskland)
  • Nikodem Wiktorowicz – Arna SLK (2003 – Polen)
  • Olivia Ingrid Kjellberg – Ås IL (2004 – Sverige)

 

 

 

X