
Svømmeteknikk i praksis
Dette prosjektet startet med ideen om å utvikle og implementere prosedyrer for teknikkutvikling basert på standardiserte tester, stordata og ivaretakelse av utøvers autonomi.
Når vi nå har en soft launch under Masterclass på NM langbane 2025, er det i første rekke crawlsvømmingen vi har fokusert på. Første steg i dette er:
- tre e-læringer innen crawl grunnleggende teknikk og evaluering for svømmesyklusen, starten og vendingen
Neste steg i prosjektet er:
- webinar (eller fysisk seminar) med videoeksempler, analyser av egne utøvere, felles sjekklister og verktøy, samt maler for klubbarbeid og utøversamtale med fokus på teknikkutvikling
Videre steg vil være:
- de resterende svømmeartene
Vi arrangerte Masterclass under NM langbane, direkte etter lagledermøtet kl 19 onsdag 2. juli. Hvis du ikke rakk det, eller ikke var tilstede under NM, så legger vi presentasjonen tilgjengelig her.
Er du interessert i informasjon om fremtidig webinar? Fyll ut interesseskjema her innen 28/8
E-læringene er nå lansert, og du får tilgang til de fra Masterclass-forsiden, eller direkte her:
- Grunnprinsipper for teknikktrening (denne tas først)
- Crawlstart
- Crawlvending
- Crawlsvømming