
To landslag klare for Nordisk Mesterskap
Fredag starter Nordisk mesterskap i vannpolo i Helsinki, Finland, og mesterskapet varer til søndag. Norge stiller med to lag – U16 gutter og U18 jenter – som skal måle krefter mot nordiske konkurrenter.
Det er i år to lag som representerer oss i Nordisk Mesterskap: U16 gutter og U18 jenter. Forberedelsene har vært grundige og målrettede, med to samlinger gjennom høsten bestående av både intensive treningsøkter og teoretisk arbeid. Dette har gitt spillerne et solid grunnlag både fysisk, taktisk og mentalt før mesterskapet.
Thea Falch, landslagspiller og leder av Vannpolo-utvalget gleder seg til mesterskapet starter.
Stemningen i troppen er preget av spenning, motivasjon og store forventninger. Etter gode prestasjoner i fjor har ambisjonene på ingen måte blitt lavere. Tvert imot har årets lag trent godt og føler seg klare til å ta nye steg, sier Falch.
U16 gutter
Begge lag stiller med flere nye spillere, som for første gang skal få kjenne på presset og tempoet på nordisk nivå.
Det stilles ekstra krav til samspill, kommunikasjon og trygghet i laget, noe det har vært stort søkelys på i forberedelsene, fortsett Falch.
U18 jenter
Trenerteamet er godt forberedt og svært motiverte, og signalene derfra er tydelige: lagene reiser til mesterskapet med både selvtillit, respekt for nivået – og et tydelig ønske om å prestere.
Alt ligger til rette for en spennende og lærerik mesterskapshelg, med muligheter for både utvikling og gode resultater, avslutter Falch.
Vi ønsker begge lag masse lykke til i mesterskapet!











