
Off-dag for de norske svømmerne under EM
Det ble ikke dagen den norske troppen hadde håpet på under EM langbane i dag.
Med sju utøvere i individuelle starter på programmet, i tillegg til en stafett, var det gode muligheter for sterke prestasjoner. Dessverre traff ikke de norske utøverne helt med dagen.
Hedda Øritsland og Sandra M. Balto svømte begge 50m fri og kom i mål like bak sine personlige rekorder. Øritsland svømte inn til 25,83, mens Balto fikk tiden 26,11.
Jørgen S. Bråthen, Daniel Marinov og Charlie Egeland svømte alle 50m bryst, men heller ikke her fikk de norske utøverne ut sitt beste. Bråthen svømte inn til 27,85, Marinov til 28,91 og Egeland til 27,79.
På mixed 4x100m fri svømte Sander K. Sørensen, Elias Refstie, Sandra M. Balto og Hedda Øritsland inn til 11. plass med tiden 3.31,80. Dermed endte laget akkurat utenfor reserveplassene til finalen.
Tobias M. Olsen og Henrik Christiansen avsluttet formiddagens økt med 1500m fri. Tobias M. Olsen åpnet hardt de første 400m, men klarte ikke å holde tempoet helt inn. Han kom i mål på 15.56,65. Henrik Christiansen svømte litt raskere og fikk tiden 15.39,41, men det var dessverre ikke nok til å kvalifisere seg til finalen.
Det var en skikkelig off-dag i dag, og utøverne kommer ikke opp på det nivået vi vet de kan være på. Det er synd etter de gode resultatene fra i går, men vi tar det som læring og ser frem til å revansjere oss i morgen, hvor vi igjen har flere utøvere i aksjon, sier sportssjef i NSF, Arild Tveiten.
Foto: Joel Marklund, Bildbyrån








