go up

LÅMØ med klasser for parasvømmere

Landsdels årsklassemønstring (LÅMØ) er et årlig høydepunkt for våre unge svømmere – og fra og med i år, 2022, er det egne paraklasser på LÅMØ. Informasjon om dette er lagt inn i invitasjonene på Medley. 

For LÅMØ 2022 gjelder følgende for parasvømmere:

  • Parasvømmere konkurrere i følgende øvelser:
    50 m butterfly, 200 m fri, 100 m bryst, 100 m rygg, 100 m medley
  • Det er ingen kval.krav for å være med, men svømmere må ha godkjent klassifisering og gyldig tid på alle øvelser fra kvalifikasjonsperioden 
  • Parasvømmere konkurrerer i sine årsklasser, med bruk av Australsk modell, dvs at resultatet måles opp mot verdensrekorden på langbane publisert av IPC pr 1. januar 2022. Den som har lavest prosent målt mot verdensrekorden i sin årsklasse blir rangert først.
  • For beregning av sammenlagtresultater vil 1. plass på en individuell øvelse gi 10 poeng. 2. plass gir 7 poeng og 3. plass gir 5 poeng. Det gis videre 3 poeng for 4. plass, 2 poeng for 5. plass og 1 poeng for 6. plass. Den med flest poeng sammenlagt for de 5 øvelsene blir høyest rangert i sin årsklasse. Alle utøvere må svømme alle 5 øvelser for å bli rangert.

Zeekit LÅMØ 2022 arrangeres 18.-20. mars på følgende steder:

  • Nord – Borkenes
  • Midt – Orkanger
  • Vest – Stavanger
  • Sør – Porsgrunn
  • Øst – Fredrikstad

Alle invitasjoner er på Medley

X