go up
Topp bilde Om Forbundet. Banedeler

Kickstart klubbens nye styreperiode med kurset Klubbens styrearbeid i praksis

Det nærmer seg 31.mars og frist for å avholde Årsmøte. I den forbindelse er det mange klubber som vil få helt nye styrer og klubbstyrer som får en eller flere nye styremedlemmer. Mange nyvalgte styremedlemmer er ikke kjent med hva rollen som tillitsvalgt innebærer og hva som ligger til styrets oppgaver og ansvar.

For å få en god start på styreperioden anbefaler vi både gamle og nye tillitsvalgte å delta på Klubbens styrearbeid i praksis. Dette kurset gir en innføring og innsikt i hva det vil si å være tillitsvalgt i klubb. Det gir en oversikt over lover og regler som styret må forholde seg til, samt legger igjen gode verktøy som kan benyttes i klubbarbeidet slik at man får en god struktur på organisasjonen.

Klubbens styrearbeid i praksis er gratis. Arrangørklubb dekker kun lokaler og enkel servering.

Flere klubber kan gjerne gå sammen om å arrangere kurset. I tillegg til at det er kostnadseffektivt, blir man kjent med klubbstyrer i nærområdet og kan etablere kontakt og videre samarbeid.

Her kan du lese mer om kurset:

Klubbens styrearbeid i praksis

Klubben som arrangør av kurset

 

Ta kontakt på kari@svomming.no for booking av kurs.

X