
Klart for Landsstevnet lokalt
Deltakermedaljen er klar. Er din klubb klar for den lokale varianten av Landsstevnet 2020?
Målet med Landsstevnet lokalt er tilbud og aktivitet for flest mulig i sitt nærområde! Alle med utviklingshemming kan være med og det er ingen krav til ferdigheter, ut over å kunne svømme 25 meter.
Klubbene har stor frihet til å finne sin lokale variant, men svømming må selvfølgelig være på programmet. Klubbene kan søke om tilskudd for å få dekket deler av kostnadene de måtte ha.
Flere klubber er allerede klare – Speed, Triton Lillestrøm, Stavanger, Åstveit og Ålesund er allerede i gang å planlegge lokal Landsstevne-aktivitet!
Har dere en eller to utøvere i klubben – sjekk muligheten for å gjøre noe sammen med en annen klubb? Eller kanskje dere kan gjøre ekstra stas på deres svømmer på stevne dere har eller skal være med på?
Les her for mer informasjon om Landsstevnet lokalt og om tilskudd.
Vi gleder oss til å følge med på alle gode lokale initiativ!