go up

Bratbakk gjenvalgt som President

Cato Bratbakk tar fatt på sin tredje tre-års periode som President.

-Jeg er glad og stolt over å bli gjenvalgt som President i Norges Svømmeforbund, sier Bratbakk.

-Det nye styret gleder seg til å ta fatt på arbeidet med virksomhetsplanen som ble vedtatt på Forbundstinget. Vi har mange engasjerte i svømmeidrettene, og vi ser fram til å bidra til å utvikle mye og god aktivitet for våre 70000 medlemmer.

-Aller først ser vi frem til å møte representanter fra våre klubber på Kompetansehelga som arrangeres på Gardermoen denne helgen, sier Bratbakk.
-Vi har utvidet vårt Forbundsstyre med en ung representant, og vi gleder oss over at Embla Gudbrandsen fra Stavanger skal bidra med sine erfaringer og synspunkter.

Tidligere toppsvømmer Anne-Mari Gulbrandsen Moen ble også valgt inn i Forbundsstyret som varamedlem.

 

Forbundsstyret i Norges Svømmeforbund 2022-2025

President
CATO BRATBAKK, Lambertseter Svømmeklubb

Visepresident
LINDA MYRSET DØNNEM, Kristiansund Svømmeklubb

Styremedlem
EMBLA BENEDICTE GUDBRANDSEN, Stavanger Svømmeklubb

Styremedlem
RUNE LILLEDAHL, Haugesund Svømmeklubb

Styremedlem
MARIANNE FREDBO, Vågsbygd Svømme- og Livredningsklubb

Styremedlem
NOEL PEDERSEN, Tromsø Svømmeklubb

Varamedlem
ANNE-MARI GULBRANDSEN MOEN, Nannestad Idrettslag

Varamedlem
BJØRN WIRUM, Stupklubben Spinn

 

Øvrige utvalg

 

KONTROLLUTVALG

Leder
JANNE GRO RASMUSSEN, Arna Svømme- og Livredningsklubb

Medlem
ANN LISBETH REISÆNEN, Vågsbygd Svømme- og Livredningsklubb

Medlem
BJØRN VOLDEN, Trondhjems Svømme- og Livredningsklubb

Varamedlem
TOMMY KVILVANG, Kongstensvømmerne

 

 

LOVUTVALG

Leder
RUNE GRAN, Kolbotn IL

Nestleder
ANNE GRETE GRØTTING, Sportsklubben Speed

Medlem
WENCHE SALTE, Bryne Symjeklubb

Varamedlem
KRISTIAN MUNTHE, Ås IL

 

 

SVØMMEUTVALG

Leder
MORTEN URDAL, Svømmeklubben Delfana

Nestleder
VIGDIS HEIMLY, Trondhjems Svømme- og Livredningsklubb

Medlem
BENTE ZELINE RIST, Kristiansand Svømmeallianse

Varamedlem
MORTEN TROSTAD, Asker Svømmeklubb

 

 

STUPUTVALG

Leder
STIG HELSETH, Bærum Stupeklubb

Nestleder
ANNE MAJA HOLM THORSEN, Bergen Stupeklubb

Medlem
OSKAR FUGLESTAD, Pingvin Stupklubb

Vararepresentant
ANNETT THUESTAD, Bergen Stupeklubb

 

 

SYNKRONUTVALG

Leder
ANNIKEN SKIEBE HEILAND, Oslo Idrettslag

Nestleder
HEATHER AMES, Oslo Idrettslag

Medlem
GALINA STOLTENBERG, Nedre Eiker Svømmeklubb

Varamedlem
VILDE AASVÆR SØMNES, Oslo Idrettslag

 

 

VANNPOLOUTVALG

Leder
SVERRE FJERMESTAD HAMMERØ, Sørumsand Idrettsforening

Nestleder
HARRIET ENGESVIK, Namsos Vannpoloklubb

Medlem
TIA THERESE EKSTRØM, Kragerø Vannpoloklubb

Varamedlem
THOMAS VANVIK BRATTELID, Bergen Vannpoloklubb

Varamedlem
THEA FALCH, Stavanger Vannpoloklubb

 

 

MASTERSUTVALG

Leder
ELLEN BJORVAND, Masters Sørlandet

Nestleder
ØYVIND THORSEN, Lambertseter Svømmeklubb

Medlem
GEIR INGE RIMMEREIDE, Stord Masters

 

 

OPEN WATER UTVALG

Leder
DAG RINDEN, Sørumsand Idrettsforening

Nestleder
GEIR ANDERSEN, Master Team Svømming

Medlem
DAGMAR DAHL, Bodø Svømmeklubb

Varamedlem
ANETTE RUUD, Drøbak Frogn Idrettslag

 

DOMMERUTVALG

Leder
ERIK GRØTTING, Sportsklubben Speed

Nestleder
ANNELINE VASSBAKK LØYNING, Bjerkvik Svømmeklubb

Medlem
PETTER FRANZEN, Nordkapp Svømmeklubb

Varamedlem
KATRI M. SOMBY, Karasjok Svømmeklubb

 

 

VALGKOMITÉEN

Leder
MONA UNDERDAL-LOKTU, Asker Svømmeklubb

Nestleder
KRISTIAN ARNESEN, Bergens Svømme Club

Medlem
TOR MORTEN WIST, Bryne Symjeklubb

Varamedlem
LINDA SKOGLI, Tromsø Svømmeklubb

 

X