
Vil du lede arbeidet med å koordinere drukningsforebygging i Norge?
Vi søker deg som har et hjerte for drukningsforebygging, trives i det politiske landskapet og som vil være med å bygge en ny og svært viktig organisasjon.
Hvert år mister rundt 90 mennesker livet i drukningsulykker i Norge. Paraplyorganisasjonen Flyte, som ble stiftet i 2022, har som formål å forhindre drukningsulykker.
Flyte representerer p.t. Norges Svømmeforbund, Norges Livredningsselskap, Norsk Folkehjelp, Redningsselskapet, Norges Padleforbund, Skadeforebyggende Forum, Den Norske Turistforening, Av-og-til, MA – Rusfri trafikk, Turskøyteforeningen, Kongelig Norsk Båtforbund, Bad, Park og Idrett og Norges Dykkerforbund. Flyte har samarbeidsavtaler med NTNU, Tryg Forsikring og Norboat. Sammen forebygger vi drukning!
Flyte skal:
- Bli det nasjonale kompetansesenteret for drukningsforebygging i Norge
- Være en pådriver for å få på plass en nasjonal handlingsplan for drukningsforebygging
- Bidra til mer forskning på drukningsulykker og drukningsforebygging, og bedre drukningsdata
- Utvikle og koordinere drukningsforebyggende kampanjer rettet mot befolkningen generelt, og utsatte målgrupper spesielt
- Følge opp anbefalingene i FN-resolusjonen for global drukningsforebygging fra 2021
Vi ser nå etter ny daglig leder, ettersom nåværende daglig leder Siv Jensen skal over i et engasjement som politisk rådgiver i Flyte. Daglig leder vil jobbe tett med politisk rådgiver, administrasjons- og kommunikasjonsansvarlig og et aktivt og engasjert styre.
Som daglig leder får du være med på å bygge et nytt og sterkt lag bestående av organisasjoner, akademia, myndigheter, næringsliv og andre som er engasjert i drukningsforebygging i Norge. Du leder et lite sekretariat, men har litt av et lag med deg!
Du får ansvar for å følge opp målsetningene våre, og skal bidra til at vi får på plass en bærekraftig finansiering av Flyte. Du får personalansvar og styrer organisasjonens økonomi, og du vil ha medie- og samfunnskontakt.
Arbeidsoppgaver
- Følge opp Flytes målsetninger/ambisjoner og strategi
- Bidra til å få på plass langsiktig finansiering av organisasjonen
- Dialog og nettverksarbeid med organisasjoner, akademia, næringsliv og myndigheter
- Styre organisasjonens administrasjon, økonomi, budsjett og planer
- Personalansvar
- Forberede styremøter og følge opp styrevedtak
- Representasjon og mediekontakt
- Markedsføring
Ønskede kvalifikasjoner og erfaring
- Du deler våre ambisjoner for Flyte og har et engasjement for drukningsforebygging
- Relevant høyere utdanning
- Du er flink til å bygge lag og relasjoner
- God kjennskap til organisasjonsarbeid og frivillighet
- Erfaring med lederoppgaver som strategi, økonomi, personal og organisasjonsbygging. Erfaring med prosjektfinansiering og partnerskap er en fordel.
- God forståelse for politikk, offentlig forvaltning og samfunnsspørsmål generelt
- Erfaring med markedsføring og/eller kunnskapsformidling er en fordel. Gode kommunikasjonsevner vektlegges.
- Selvstendig, strukturert og fleksibel – med stor gjennomføringsevne
Vi tilbyr
- En meningsfull og utfordrende jobb, der du er med på å bygge en organisasjon som blir avgjørende for å redusere drukning i Norge
- 100 % stilling i et toårig engasjement, med mulighet for forlengelse
- Kontorplass hos Redningsselskapet på Lysaker i Oslo, kombinert med mulighet for hjemmekontor
Om arbeidsgiveren
Flyte er paraplyorganisasjonen for alle som jobber med å forebygge drukning.
Så langt har Flyte 16 medlemsorganisasjoner og samarbeidspartnere: Norsk Folkehjelp, Av-og-til, Den Norske Turistforening, Norges Livredningsselskap, Norges Padleforbund, Norges Svømmeforbund, Redningsselskapet, Skadeforebyggende Forum, Kongelig Norsk Båtforbund (KNBF), MA – Rusfri Trafikk, NTNU, Norges Dykkeforbund, Turskøyting, Tryg Forsikring, Norboat og Bad, Park og Idrett.