go up

Tromsø Svømmeklubb søker trenere og instruktører

Tromsø Svømmeklubb (TSK) ble stiftet i 1953 og ble i 2019 sammenslått med Tromsø svømmeskole og Tromsdalen Kappsvømmingsklubb. Klubben teller rundt 800 medlemmer og er i stor utvikling.

I 2019 ble Norges nyeste 50-metersbasseng Tromsøbadet åpnet. Tromsøbadet er vår hjemmebane hvor vi har vår aktivitet, i tillegg til kontor til klubbens administrasjon. Klubbens visjon er at TSK skal være Nord-Norges ledende svømmeklubb og bidra til å utvikle svømming til en betydelig bredde- og konkurranseidrett. Våre verdier er: grensesprengende – idrettsglede – inkluderende.

Ønsker du å være med å utvikle Tromsø Svømmeklubb og fremtidenes svømmere fra Tromsø? Vi søker engasjerte trenere og instruktører som brenner for å utvikle våre store og små svømmere.

Vi søker trenere og instruktører til våre ulike grupper med oppstart skolestart august 2023. Vi søker ansatte til de første nivåene på svømmeskolen, opp til svømmerne på klubbens trenings- og konkurransepartier. Stillingens omfang i timer vil variere ut fra nivå og om man har flere grupper, i tillegg til den enkeltes ønsker og vårt behov.

Trener på trening- eller konkurransegruppe

Som trener i Tromsø Svømmeklubb har du ansvar for en gruppe, og skal sørge for at utøverne utvikler seg ut fra klubbens mål for det aktuelle parti. Barnas- og ungdoms mestring og sikkerhet i bassenget er dine viktigste fokusområder.

Ønsker man å jobbe som trener i Tromsø Svømmeklubb må man være forberedt på å følge gruppens aktiviteter, både når det kommer til ukentlige treninger og samlinger/konkurranser ut fra klubbens terminliste. Ukentlige arbeidstimer vil variere ut fra hvilket parti man har ansvar for, men estimert arbeidsuke er 5-12 timer, konkurranser/samlinger kommer i tillegg. Treningstidene til de ulike gruppene finner du her: https://www.tsksvomming.no/treningsgrupper/utvikling3

Hovedoppgaver
 • Trener for en av klubbens konkurransepartier
  • Planlegge, gjennomføre og evaluere treninger (bassengogbasistrening)
  • Oppfølging av utøvere på trening/stevner/leirer
 • Sammen med hovedtrener skape en god trening- og stevnekultur i egen tildelt gruppe
Kvalifikasjoner og personlige egenskaper:
 • Du er 18 år eller eldre
 • Selvstendig og strukturert, og liker å ta initiativ
 • Positiv, leken og er ikke redd for å innta en rolle på «barnas nivå»
 • God til å samarbeide og trives godt i team
 • Du har gjerne svømt aktivt tidligere
 • Trener 1 – svømming eller er villig til å ta dette i løpet av tidlig høst 2023
 • Gjennomført trenerattesten for barn og ungdom
 • Politiattest uten merknad
 • Gjerne pedagogisk bakgrunn og/eller pedagogisk arbeidserfaring
Vi tilbyr:
 • En stilling med mange muligheter for å utvikle seg som person og trener
 • En spennende klubb i rivende vekst
 • Godt arbeidsmiljø og engasjerte kolleger
 • Moderne fasiliteter i Tromsøbadet
 • Lønn etter avtale
Instruktør kveld og/eller dagtid

Som instruktør i svømmeskolen i Tromsø Svømmeklubb har du ansvar for en gruppe barn, og skal sørge for at de lærer delmålene på det gitte nivået gjennom lek og relevante øvelser. Barnas mestring og sikkerhet i bassenget er dine viktigste fokusområder. Andre arbeidsoppgaver er kommunikasjon med foreldre og bruk av oppfølgingssystemet tryggivann.no. Svømmeskolen til TSK skal kjennetegnes av høy kvalitet, mestring, morsomme øvelser og trivsel. Vi har svømmeskole mandag til og med torsdag hver uke, i tillegg til noe behov for dagtidsarbeid på ulike dager.

Kvalifikasjoner og personlige egenskaper:
 • Du er 15 år eller eldre som instruktør – 18 år eller eldre som hovedinstruktør/dagtidsinstruktør
 • Selvstendig og strukturert, og liker å ta initiativ
 • Positiv, leken og er ikke redd for å innta en rolle på «barnas nivå»
 • God til å samarbeide og trives godt i team
 • Du har gjerne svømt aktivt tidligere
 • Du har mulighet til å jobbe 1-3 kvelder fast i uken og har mulighet til å stille som vikar for dine kolleger.
 • Du har instruktørutdanning fra Norges svømmeforbund eller er villig til å ta dette i løpet av tidlig høst 2023
 • Gjennomført trenerattesten for barn og ungdom
 • Politiattest uten merknad
 • Gjerne pedagogisk bakgrunn og/eller pedagogisk arbeidserfaring
Vi tilbyr:
 • En stilling med mange muligheter for å utvikle seg selv som person og instruktør
 • En spennende klubb i rivende vekst
 • Godt arbeidsmiljø og engasjerte kolleger
 • Moderne fasiliteter i Tromsøbadet
 • Lønn etter avtale
Søknadsfrist

Vi behandler søknader fortløpende. Alle søknader blir behandlet konfidensielt.

Søknad

Søknad, samt CV sendes på magnus@tsksvomming.no

Kontaktinformasjon

Magnus Klæboe Nordgård, hovedtrener/administrativt ansvarlig Mobil: +47 92087218
E-post: magnus@tsksvomming.no

X