Treningstavlen er utviklet sammen med noen svømmehaller og aktive mosjonister. Tilbakemelding fra svømmehaller som har kjøpt tavlen er positive, og NSF tror tavlen vil kunne være med å gjøre svømmehallene mer attraktiv for mosjonister.
NSF ønsker å bistå med å synliggjøre svømmingen som aktivitetsform for enda flere mennesker. I tillegg håper vi selvfølgelig på økt deltakelse på «Svøm langt kampanjen» i årene som kommer.
Treningstavlen
Størrelse: 100 cm høy x 150 cm lang/bred.
Monteres av svømmehallen. Skrus fast i veggen (rustfrie skruer følger med). Monter kroker som treningskortene skal henge på.
Pakken inneholder;
– Tavlen, og skruer
– 320 Treningskort (4 nivåer x 4 skruer per nivå x 20 treningskort per nivå = 320).
– 100 Teknikkort (grunnleggende, crawl, rygg, bryst, og startstup/vending). 20 kort av hver svømmeart.
Kostnad: 15 000 kr (eks mva).
Les også mer informasjon på www.svomlangt.no – under «for svømmehaller».
Bestilling: Send mail til lasse@svomming.no med; svømmehall, kontaktperson (mail og telefon), adresse for utsending, fakturaadresse evt kommentar.
Utsending vil være midt i november 2014.
Kontakt: Norges Svømmeforbund; Lasse Hoel, lasse@svomming.no
Teknikk-kort;
Treningstalva
NSF har utviklet en «treningstavle» hvor hensikten er å gjøre det enda enklere å bruke svømming som mosjon og treningsaktivitet. Tavlen er tilrettelagt for lavterskel og de som ønsker trening. Tavlen inneholder treningsprogrammer tilpasset 4 ulike nivåer, fra begynner til aktiv mosjonist. Det er også utviklet kort som viser enkle teknikkøvelser for alle svømmearter. For svømmehallene vil en slik tavle vil kunne være med å gjøre svømmehallen enda mer attraktiv som et «sted for trening og mosjon», gjennom at man gjør det enklere for «hvermansen» å gjøre trening i vann. Ca 12 svømmehaller har allerede tavlen, nå gis flere svømmehaller muligheten. Les mer