go up

Alexander Dale Oen fra Vestkantsvømmerne stod for den første seniorrekorden da han på 100 bryst var helt suveren i superfinalen og svømte inn til 1.00,11. Den gamle rekorden hadde Aleksander Hetland med 1.00,18 satt i samme basseng under NM kortbane i mars.
Alexander trener knallhardt mot EM kortbane 8-11. desember og har tydeligvis også fått mye igjen for høydeoppholdet i Flagstaff i oktober.

Den andre seniorrekorden kom på søndagen da Elisabeth Jarland fra Bergensvømmerne slo til med 2.25,02 i finalen på 200 bryst. Hun senket dermed Anne-Mari Gulbrandsen sin rekord 2.25,55 fra EM kortbane i 2000 med et halvt sekund.
Elisabeth er også klar for EM om snaue fire uker og det er svært gledelig å se henne tilbake i så god form.

Aleksander og Elisabeth ble også belønnet med bestemannspremie og 10.000 kroner hver for de to løpene.

Juniorrekorden var det Thomas Ole Fadnes fra Stavanger SC som ordnet. I forsøkene på 50 fri brant han til med 23,30 og er nå innehaver av den norske juniorrekorden på både kort- og langbane på denne øvelsen. Den gamle rekoden hadde Christopher Hansen på 23,47 fra junior NM i 1999.

Beste funksjonshemmede utøver ble Karen Breumsø fra Swim Team Esbjerg for sin 100 bryst på 3.12,01.

Jentene fra Bergenssvømmerne satt også norsk bestenotering på 4×50 fri med 1.46,07 under søndagens finaler. På laget svømte Iwonka Vik (26,11), Tove Fludal Haugan (26,30), Heid Elin Odland (26,62) og Kristin Pedersen (27,04).

Gledelig var det også å se at mange av de forhåndsuttatte svømmerne til EM kortbane og Nordisk Junior gjorde veldig mange bra løp.


Du finner alle resultater fra Nordsjøstevnet her.



 

Det ble som ventet mye bra svømming under helgens Nordsjøstevne. Vi fikk se to norske seniorrekorder og en juniorrekord og veldig mange andre sterke tider i løpet av de tre dagene i Stavanger.

X