Tekst: Harriet Engesvik, leder av vannpoloutvalget
Jentene fra Namsos kom på tredjeplass, etter at de tapte semifinalen mot Lørenskog-jentene med 6 mål. De viste likevel at de også henger med, ettersom de innledningsvis vant med 6 mål mot samme laget.
På guttesiden var det Nordby og Lørenskog som spilte bronsefinale. Der viste Lørenskog at de var hakket bedre, spesielt på kontringer, og vant tilslutt 18-5.
Helga ble avsluttet med to meget spennende finaler. I jentefinalen ledet Lørenskog med to mål, da de gikk inn i siste spilleomgang. Men jentene fra Nordby aktet slettes ikke å gi opp av den grunn. Etter en spennende opphenting sto det 9-9 på tavla etter ordinær spilletid. Dermed måtte finalen avgjøres med straffekonkurranse. Nordby vant denne, og sluttresultatet ble til sammen 12-9 til Nordby.
I gutteklassen var finalen mellom Namsos og Vika. En nervepirrende kamp som var preget av meget godt forsvarsspill og gode keeperprestasjoner fra begge lag. Namsos ledet 2-1 midtveis i kampen. Etter 3.omgang var stillingen 3-3, og i siste omgang viste Vika at de hadde marginene på sin side og vant til slutt 7-3.
Gratulere til Nordby og Vika som junior norgesmestere i henholdsvis jente- og gutteklassen 🙂
Takker Lørenskog for et godt arrangert mesterskap, og samtidig rettes en stor takk til Mads Nyhuus som var dommer og dommeransvarlig under helga.
Ekstra hyggelig at visepresident i Norges Svømmeforbund, Svein Harald Afdal, var til stede under store deler av helga. Flott at han delte ut pokaler og medaljer til utøverne under premieutdelingen.
Vinnere av jenteeklassen 2014 – Nordby (trykk på bildet for større versjon)
Vinnere av gutteklassen 2014 – Vika (trykk på bildet for større versjon)