go up

50m fri menn – Robin Dale Oen
Tid i forsøk: 22,67
Plassering: 32 av 54
Kommentar: 33 hundredeler bak egen norsk rekord fra EM i fjor – Utslått
Siste tid til semifinale: 22,43
Beste tid i forsøk: Frederick Bousquet (FRA) 21,79

50m bryst kvinner – Anne Mari Gulbrandsen
Tid i forsøk: 32,18
Plassering: 11 av 31
Kommentar: Videre til semifinale i ettermiddag
Siste tid til semifinale: 32,38
Beste tid i forsøk: Sara Poewe (GER) 31,34

50m bryst kvinner – Elisabeth Jarland
Tid i forsøk: 33,57
Plassering: 29 av 31
Kommentar: Utslått
Siste tid til semifinale: 32,38
Beste tid i forsøk: Sara Poewe (GER) 31,34



200m medley menn – Kim Henriksen
Tid i forsøk: 2.02,74
Plassering: 23 av 30
Kommentar: Årsbeste på distansen men bak pers – utslått
Siste tid til finale: 1.59,42 
Beste tid i forsøk: Laszlo Cseh (HUN) 1.56,42


 


200m medley menn – Gard Kvale
Tid i forsøk: 2.02,04
Plassering: 20 av 30
Kommentar: Årsbeste på distansen men bak pers – utslått
Siste tid til finale: 1.59,42 
Beste tid i forsøk: Laszlo Cseh (HUN) 1.56,42


 


100m rygg kvinner – Iwonka Vik
Tid i forsøk: 1.03,68
Plassering: 23 av 30
Kommentar: Åtte tideler bak egen norsk rekord – Utslått
Siste tid til semifinale: 1.02.,59
Beste tid i forsøk: Antje Buschschulte (GER) 59,16

100m bryst menn – Alexander Dale Oen
Tid i forsøk: 1.01,33
Plassering: 21 av 41
Kommentar: 66 hundredeler over pers – utslått
Siste tid til semifinale: 1.01,01
Beste tid i forsøk: Roman Sludnov (RUS) 59,55


 


100m bryst menn – Aleksander Hetland
Tid i forsøk: 1.00,64
Plassering: Disket
Kommentar: Tiden er tre tideler bak egen norsk rekord, men det betyr lite da han også ble disket.
Siste tid til semifinale: 1.01,01
Beste tid i forsøk: Roman Sludnov (RUS) 59,55


 


200m medley kvinner – Elisabeth Jarland
Tid i forsøk: 2.19,48
Plassering: 20 av 23
Kommentar: Langt bak pers og utslått
Siste tid til finale: 2.15,22
Beste tid i forsøk: Teresa Rohmann (GER) 2.11,30

200m medley kvinner – Sara Nordenstam
Tid i forsøk: 2.15,44
Plassering: 10 av 23
Kommentar: Beste tid hun har gjort på lang tid, men et stykke bak pers og utslått.
Siste tid til finale: 2.15,22
Beste tid i forsøk: Teresa Rohmann (GER) 2.11,30


 


400m fri menn – Gard Kvale
Tid i forsøk: 3.52,04
Plassering: 17 av 23
Kommentar: Tiden er bak både pers og årsbeste – utslått
Siste tid til finale: 3.47,53
Beste tid i forsøk: Prezemyslaw Stanczyk (POL) 3.43,66


 


100m fri kvinner – Henriette Brekke
Tid i forsøk: 57,60
Plassering: 33 av 40
Kommentar: Over et sekund bak pers – utslått
Siste tid til semifinale: 56,21
Beste tid i forsøk: Marleen Veldhuis (NED) 53,93

100m fri kvinner – Lise Fadnes
Tid i forsøk: 57,18
Plassering: 31 av 40
Kommentar: Kun 14 hundredeler fra pers men utslått
Siste tid til semifinale: 56,21
Beste tid i forsøk: Marleen Veldhuis (NED) 53,93

4 x 50m medley menn – Norge (Sjødal, A. Dale Oen, Hetland, R. Dale Oen)
Tid i forsøk: 1.39,30 (25,43 – 27,90 – 24,06 – 21,91)
Plassering: 10 av 15
Kommentar: Norge lå i banen mellom Sverige og Danmark men klarte dessverre ikkke å holde følge med våre nordiske naboer – utslått.
Siste tid til finale: 1.38,39 (SWE)
Beste tid i forsøk: Ukraina 1.36,72


 


———————————————


 


Semifinaler / finaler torsdag 9. desember

50m bryst kvinner – Anne Mari Gulbrandsen
Tid i forsøk: 32,18
Tid i semifinale: 31,80
Plassering: 8 av 16
Kommentar: Dropper 38 hundredeler fra forsøkene og tar seg til finale. Topp!
Siste tid til finale: 31,80
Beste tid i semifinale: Elena Bogomazova (RUS) 31,25  

50m bryst kvinner – Anne Mari Gulbrandsen
Tid i forsøk: 32,18
Tid i semifinale: 31,80
Tid i finale: 32,09
Plassering: 7 av 8
Kommentar: Litt opp igjen i tid fra semi, men absolutt godkjent av Varg-jenta
Vinner: Sarah Poewe (GER) 31,09




 


 


 


 


 


 


 


 


 

EM i svømming kortbane i Wien i Østerrike.
Torsdag 9. desember 2004.

Forsøkene starter kl 09.30.
Finalesekvensen starter kl 16.30.
Etter forsøkene svømmes semifinaler på alle 50- og 100-metere.
På øvrige øvelser svømmes kun finale.

X