De norske elitelandslagssvømmerne kommer fra tunge ressurstreningsperioder, og derfor er Løvberg godt fornøyd med resultatene som ble oppnådd i Grand Prix-stevnet i Malmø i helgen.
Flere av utøverne satser på å kvalifisere seg til VM som arrangeres i Barcelona i juli. Gard Kvale var halvannet sekund fra kravet i helga med sine 15.41,98 på 1500m fri – VM-kravet er på 15.40,56.
Landslagssjef Petter Løvberg ser fram mot fortsettelsen og håper at svømmerne fortsetter den gode tendensen videre i langbanesesongen.Med fire seire, en rekke andre- og tredjeplasser og fem norske rekorder i Grand Prix-stevnet i Malmø så gleder landslagssjef Petter Løvberg seg over en positiv start på langbanesesongen for elitelandslaget i svømming.