go up

Anders Wold fra SK Speed åpnet det hele i første heat og svømte seg ned til 1.01.39 på sin 100 bryst. Det er personlig rekord med nesten tre tideler.


 


Alexander Dale Oen fra Vestkantsvømmerne så tidligere i dag at broren Robin satt ny norsk rekord på 50 fri og Alex ville ikke være mye dårligere. Han pangåpnet på 28.56 på sin 100 bryst og satte dermed juniorrekord på 50. Deretter fosset han videre og slo inn etter 100 meter på tiden 1.01.31. Ny norsk juniorrekord igjen!


Tiden er over sekundet bedre enn Christopher hansen sine 1.02.46 fra 1999.


Grattis Alex!


 


Nevnte Christopher Hansen stod og så på Dale Oen i heatet foran og ble nok rimelig giret opp av sin lagkamerat. Christopher senket nemlig sin egen personlige rekord og svømte inn til gode 1.01.17. Det holdt til en 20.plass og Christopher svømte seg dermed opp ni plasser på lista.


 


Morten Nystrøm fra Øvre Eiker var vår siste mann ut og med en tid ned mot norsk rekord ville en semifinaleplass være innen rekkevidde. Dessverre ville det seg ikke slik for Morten. Tiden 1.01.29 er drøye fire tideler over egen norsk rekord og like langt bak en plass i semifnalen.


Morten kommer nok sterkere tilbake på 50 bryst senere i mesterskapet.


 


Før 100 bryst hadde også Petter Sjødal fra IL Varg vært i vannet på 100 butterfly. Det ble årsbeste for Petter, men tiden 54.62 holdt bare til en 30.plass.


 


 


 

På 100 bryst for gutter hadde vi med fire svømmere. Det ga to norske juniorrekorder og to personlige rekorder.

X