go up

Kongepokalvinnere

1910 – Ikke utdelt
1911 – Ikke utdelt
1912 – John Johnsen – Kristiania Idrætsforening
1913 – John Johnsen – Kristiania Idrætsforening
1914 – NM ble ikke arrangert, kongepokalen ikke utdelt
1915 – John Johnsen – Kristiania Idrætsforening
1915 – Simeon Bowim – Kristiania Idrætsforening – Stup
1916 – John Johnsen – Kristiania Idrætsforening
1916 – Alfred Engelsen – Bergens Svømme og Livredningsklubb – Stup
1916 – Kristiania Idrætsforening – (til odel og eie) – Vannpolo
1916 – Gudrun Kristiansen – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1917 – Michael Grønner – Bergens Svømme og Livredningsklubb – Stup
1917 – Ragnhild Larsen – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1918 – John Johnsen – Kristiania Idrætsforening
1918 – Ragnhild Larsen – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1919 – Jean Johnsen – Bergens Svømme Club
1919 – Sofie Aronsen – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1919 – Kristiania Idrætsforening (til odel og eie) – Vannpolo
1920 – Sigvart Andersen – Bergens Svømme Club – Stup
1920 – Ragnhild Larsen – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1921 – Alfred Steen – Kristiania Kapsvømnings Klub
1921 – Ragnhild Larsen – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1922 – Alfred Steen – Kristiania Kapsvømnings Klub
1922 – Rakel Olsen – Kristiania Idrætsforening
1923 – Haldor Johansen – Kristiania Kapsvømnings Klub – Stup
1923 – Brynhild Berge – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1924 – Rolf Lund – Kristiania Kapsvømnings Klub
1924 – Rakel Olsen – Kristiania Idrætsforening
1925 – Kristoffer Sem Nielsen – Oslo Idrettslag
1925 – Rakel Olsen Gram – Oslo Idrettslag
1926 – Sven Thaulow – Oslo Kapsvømnings Klub
1926 – Brynhild Berge – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1927 – Nils Kapstad – Aalesund Svømme- og Livredningsklubb – Stup
1927 – Dagny Kristiansen – Oslo Idrettslag
1928 – Knut K. Olsen – Oslo Idrettslag
1928 – Gudrun Røstad – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1929 – Sverre Kristoffersen – Oslo Kapsvømnings Klub
1929 – Gudrun Røstad – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1930 – Nils Ivar Hagness – Oslo Kapsvømnings Klub
1930 – Aud Olsen – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1931 – William Karlsen – Oslo Kapsvømnings Klub
1931 – Aud Olsen – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1932 – Sam Melberg – Haldens Svømmeklubb – Stup
1932 – Aud Olsen – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1933 – William Karlsen – Oslo Kapsvømnings Klub
1933 – Else Johansen – Oslo Idrettslag
1934 – William Karlsen – Oslo Kapsvømnings Klub
1934 – Edith Pettersen – Kristiania Kvindelige Svømmeklub
1935 – Sam Melberg – Sportsklubben «Speed» – Stup
1935 – Edith Pettersen – Sportsklubben «Speed»
1936 – William Karlsen – Oslo Kapsvømnings Klub
1936 – Inger Nordbø – Oslo Idrettslag stup
1937 – Olaf Tandberg – Oslo Idrettslag
1937 – Edith Pettersen – Sportsklubben «Speed»
1938 – Olaf Tandberg – Oslo Idrettslag
1938 – Berit Haugen – Oslo Idrettslag
1939 – Olaf Tandberg – Oslo Idrettslag
1939 – Berit Haugen – Oslo Idrettslag
1940 – NM ble ikke arrangert, kongepokalen ikke utdelt
1941 – NM ble ikke arrangert, kongepokalen ikke utdelt
1942 – NM ble ikke arrangert, kongepokalen ikke utdelt
1943 – NM ble ikke arrangert, kongepokalen ikke utdelt
1944 – NM ble ikke arrangert, kongepokalen ikke utdelt
1945 – NM ble ikke arrangert, kongepokalen ikke utdelt
1946 – Eigil Groseth – Oslo Kapsvømnings Klub
1946 – Liv Staib – Oslo Idrettslag
1947 – Arve Halvorsen – Arbeidernes Kappsvømmings Klubb
1947 – Vera Sohr – Oslo Kapsvømnings Klub – Stup
1948 – Sportsklubben «Speed»  – Vannpolo
1948 – Anne Marie Bjønnes Jacobsen – Drammens Svømmeklubb
1949 – Arve Halvorsen – Arbeidernes Kappsvømmings Klubb
1949 – Liv Staib – Oslo Idrettslag
1950 – Erik Eriksen – Vika Idrettsforening
1950 – Oslo Idrettslag 3x100m medley kvinner
1951 – Erik Haugen – Idrettslaget Varg
1951 – Helene Lorentzen – Oslo Idrettslag
1952 – Rolf Stigersand – Oslo Kapsvømnings Klub – Stup
1952 – Aase Skaslien – Oslo Idrettslag
1953 – Sportsklubben «Speed» 4x100m medley menn
1953 – Aase Skaslien – Oslo Idrettslag
1954 – Erik Gulbrandsen – Sportsklubben «Speed»
1954 – Aase Skaslien – Oslo Idrettslag
1955 – Øivind Gunnerud – Idrettslaget Varg
1955 – Silija Hafsaas – Sportsklubben «Speed»
1956 – Øivind Gunnerud – Idrettslaget Varg
1956 – Marit Sæther – Sportsklubben «Speed»
1957 – Egil Nylenna – Sportsklubben «Speed»
1957 – Gerd Kjellsby – Sportsklubben «Speed»
1958 – Christer Bjarne – Vika Idrettsforening
1958 – Liv Staib Mangseth – Oslo Idrettslag
1959 – Christer Bjarne – Vika Idrettsforening
1959 – Kari Kjellsby Grov – Sportsklubben «Speed»
1960 – Christer Bjarne – Vika Idrettsforening
1960 – Liv Staib Mangseth – Oslo Idrettslag
1961 – Christer Bjarne – Vika Idrettsforening
1961 – Leni Kristiansen – Damernes Svømmeklubb Bergen
1962 – Jon Vengel – Vika Idrettsforening
1962 – Lisbeth Søderstrøm – Idrettslaget Varg
1963 – Jon Vengel – Vika Idrettsforening
1963 – Lisbeth Søderstrøm – Idrettslaget Varg
1964 – Per Arne Pedersen – Oslo Idrettslag
1964 – Inger Johanne Alfstad – Bergens Svømme- og Livredningsklubb
1965 – Ulf Gustavsen – Oslo Idrettslag
1965 – Ida Bjerke – Bergens Svømme Club
1966 – Ulf Gustavsen – Oslo Idrettslag
1966 – Ida Bjerke – Bergens Svømme Club
1967 – Jan Erik Korsvold – Bergens Svømme Club
1967 – Berit Hafstad – Bergens Svømme Club
1968 – Ørjan Madsen – Bergens Svømme Club
1968 – Berit Hafstad – Bergens Svømme Club
1969 – Frank Johnson – Tønsberg Svømmeklubb – Stup
1969 – Tone Brændvik – Trondhjems Sv. og Livredningsklubb
1970 – Ørjan Madsen – Bergens Svømme Club
1970 – Bente G. Haraldsen – Tønsberg Svømmeklubb – Stup
1971 – Sverre Kile – Bergens Svømme Club
1971 – Grethe Mathiesen – Kirkenes Svømmeklubb
1972 – Sverre Kile – Bergens Svømme Club
1972 – Grethe Mathiesen – Kirkenes Svømmeklubb
1973 – Ove Wisløff – Alta Svømmeklubb
1973 – Grethe Mathiesen – Kirkenes Svømmeklubb
1974 – Ove Wisløff – Alta Svømmeklubb
1974 – Bjørg Jensen – Kirkenes Svømmeklubb
1975 – Ove Wisløff – Alta Svømmeklubb
1975 – Marita Karlsen – Fauske Svømmeklubb
1976 – Ove Wisløff – Alta Svømmeklubb
1976 – Lene Jenssen – Kongstensvømmerne
1977 – Arne Borgstrøm – Odda idrettslag
1977 – Guri Kogstad – Skien Svømmeklubb
1978 – Arne Borgstrøm – Odda Idrettslag
1978 – Lene Jenssen – Åsnes Svømmeklubb
1979 – Bent Brask – Drøbak/Frogn Svømmeklubb
1979 – Lene Jenssen – Åsnes Svømmeklubb
1980 – Arne Borgstrøm – Odda Idrettslag
1980 – Monique Rødahl – Idrettslaget Varg
1981 – Andreas Vold – Arna Svømme- og Livredningsklubb
1981 – Katrine Bomstad – Larvik Svømmeklubb
1982 – Arne Borgstrøm – Odda Idrettslag
1982 – Tine Tollan – Stupklubben Spinn
1983 – Jon Grunde Vegard – Stupklubben Spinn
1983 – Lise Lotte Nylund – Fauske Svømmeklubb
1984 – Arne Borgstrøm – Odda Idrettslag
1984 – Helene Bjørnstad – Kolbotn Idrettslag
1985 – Lambertseter Svømmeklubb (herrer) – Vannpolo
1985 – Bente Rist – Kristiansand Svømmeklubb
1986 – Bjørn Warland – Bergens Svømme- og Livredningsklubb
1986 – Irene Dalby – Hamar Idrettslag
1987 – Torgeir Ekkje – Oslo Idrettslag
1987 – Irene Dalby – Hamar Idrettslag
1988 – Jarl Inge Melberg – Haldens Svømmeklubb
1988 – Kamilla Gamme – Hamar Idrettslag
1989 – Jarl Inge Melberg – Haldens Svømmeklubb
1989 – Irene Dalby – Hamar Idrettslag
1990 – Ole Johnny Aasen – Stavanger Stupe Club
1990 – Vika IF (damer) Vannpolo
1991 – Børge Mørk – Fauske Svømmeklubb
1991 – Irene Dalby – Hamar Idrettslag
1992 – Frogner Vannpoloklubb
1992 – Marit Maana – Oslo Kapsvømnings Klub – Synkron
1993 – Bengt Staveland – Hansasvømmerne
1993 – Irene Dalby – Hamar Idrettslag
1994 – Ole Johnny Aasen – Stavanger Stupe Club
1994 – Kristin Grøsvik – Pingvin Stupeklubb
1995 – Børge Mørk – SF Hansasvømmerne
1995 – Irene Dalby – Hamar IL
1996 – Tom Eilert Karlsen – IL Varg
1996 – Vibeke Lambersøy Johansen – Andøya SLK
1997 – Børge Mørk – Bergensvømmerne
1997 – Vibeke Lambersøy Johansen – Andøya SLK
1998 – Børge Mørk – Bergensvømmerne
1998 – Elin Austevoll – Bergensvømmerne
1999 – Tom Eilert Karlsen – IL Varg
1999 – Ann Kristin Riiser – Kristiansand Svømme Allisanse
2000 – Børge Mørk – Tromsø Svømmeklubb
2000 – Terrie Miller – Karasjok SK
2001 – Morten Nystrøm – IL Varg
2001 – Terrie Miller – Tromsø SK
2002 – Christopher Hansen – Bergensvømmerne
2002 – Anne-Mari Gulbrandsen – IL Varg/NTG
2003 – Gard Kvale – Bergens Svømme Club
2003 – Anne-Mari Gulbrandsen – IL Varg/NTG
2004 – Alexander Dale Oen – Vestkantsvømmerne
2004 – Sara Nordenstam – Lambertseter Svømmeklubb
2005 – Alexander Dale Oen – Vestkantsvømmerne
2005 – Anne-Mari Gulbrandsen – Team Oslo
2006 – Alexander Dale Oen – Vestkantsvømmerne
2006 – Anne-Mari Gulbrandsen – Bærumsvømmerne
2007 – Alexander Dale Oen – Vestkantsvømmerne
2007 – Ingvild Snildal – Asker Svømmeklubb
2008 – Alexander Dale Oen – Vestkantsvømmerne
2008 – Sara Nordenstam – Lambertseter Svømmeklubb
2009 – Alexander Dale Oen – Vestkantsvømmerne
2009 – Ingvild Snildal – Asker Svømmeklubb
2010 – Alexander Dale Oen – Vestkantsvømmerne
2010 – Sara Nordenstam – Lambertseter Svømmeklubb
2011 – Alexander Dale Oen – Bærumsvømmerne
2011 – Sara Nordenstam – Lambertseter Svømmeklubb
2012 – Aleksander Hetland – Bærumsvømmerne
2012 – Sara Nordenstam – Lambertseter Svømmeklubb
2013 – Lavrans Solli – Bergens Svømme Club
2013 – Ingvild Snildal – Asker Svømmeklubb
2014 – Lavrans Solli – Bærumsvømmerne
2014 – Cecilie Waage Johannessen – Bergens Svømme Club
2015 – Henrik Christiansen – SSK Skjetten Svømming
2015 – Cecilie Waage Johannessen – Bergens Svømme Club
2016 – Henrik Christiansen – SSK Skjetten Svømming
2016 – Susann Bjørnsen – Setermoen Svømmeklubb
2017 – Henrik Christiansen – SSK Skjetten Svømming
2017 – Susann Bjørnsen – Setermoen Svømmeklubb

 

X